10 lutego 2016 roku w Czytelni dla dzieci i młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyło się spotkanie z pracownikiem PCK, panem Andrzejem Paczkowskim oraz z trzema wolontariuszami PCK w Kętrzynie.
Pan Andrzej Paczkowski jest doświadczonym instruktorem udzielania pierwszej pomocy medycznej na powiat kętrzyński. Panowie Kacper Kotliński, Damian Nowicki oraz Paweł Żebrowski są wolontariuszami i członkami Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych działającymi przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Kętrzynie.
Dzieci, które przybyły na to spotkanie do Biblioteki mogły dowiedzieć się jak ważne jest niesienie pomocy innym ludziom i oddawanie krwi dla chorych. Pan Andrzej wraz z wolontariuszami pokazali dzieciom jak udzielać pierwszej pomocy, pokazywali na manekinie podstawy reanimacji człowieka. Odbyły się także pokazy udawanych ran ze sztucznej krwi i prezentacja ich opatrywania. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem patrzyły na pokazy odbywające się na scenie, zadawały mnóstwo pytań, a także z chęcią uczyły się na manekinie podstaw udzielania pierwszej pomocy człowiekowi.
Potem dzieci oglądały animowany film „Było sobie życie: Krew”, który pomógł dzieciom odkryć tajemnicę krwi, czyli jak krew krąży w organizmie, jak walczy z wirusami i po co jest jej potrzebny cukier.
Zarówno z rozmowy z panem Andrzejem Paczkowskim oraz wolontariuszami PCK, a także z filmu dzieci z pewnością dowiedziały się dlaczego ważna jest krew i w razie wypadku pierwsza pomoc oraz dlaczego warto pomagać innym ludziom.
Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Paczkowskiemu oraz wolontariuszom, a także przybyłym dzieciom z przedszkola „Kluczyk” w Kętrzynie oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie i uczniom z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie. Dziękujemy także wychowawcom i opiekunom.
Jednocześnie zapraszamy serdecznie na kolejne „Spotkanie z Mistrzem”, które odbędzie się w Bibliotece 9 marca. Będzie to spotkania z panią pielęgniarką szkolną, a tematem spotkania będą szczepienia.
Serdecznie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie.

Krew 2 Krew 3 Krew 4 Krew 5 Krew 6 Krew 7 SAM_0038SAM_0050