image0055 maja 2016 roku w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie został wystawiony dziecięcy spektakl zatytułowany „Żyj zdrowo”. Był to występ teatralny  w wykonaniu  uczniów klasy 2d ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zespole Szkół Nr 1 w Kętrzynie.
Całość występu dzieci prowadziła wychowawczyni klasy integracyjnej, pani Krystyna Klancewicz, która ze swoimi wychowankami wystąpiła na scenie Czytelni dla dzieci i młodzieży przed dziecięcą publicznością
W trakcie tego spotkania  zgromadzone osoby  zobaczyły spektakl zatytułowany  „Żyj zdrowo”, którego scenariusz w sposób zręczny i dowcipny wyszedł spod pióra pani Krystyny Klancewicz, wychowawczyni klasy 2d. Całe to kolorowe widowisko było promocją zdrowego trybu życia, sportu, właściwego odżywiania, higieny oraz opowiadało o przyjaźni.
W widowisku tym dzieci śpiewały tak: „Ten przebój zna każdy z Kościoła, a dziś śpiewa nasza szkoła: taki duży, taki mały może zdrowym być…” Uczniowie występujący na scenie oraz dzieci oglądające spektakl radośnie i z pełnym zaangażowaniem w występ reagowały gromkimi brawami, wspólnym śpiewem  i przyjaznym uśmiechem. Na zakończenie uczniowie rozdali zgromadzonej publiczności pamiątkowe emblematy z obrazkami zdrowych przekąsek owocowo – warzywnych oraz z obrazkami sportów, by pamiętać jak żyć zdrowo i cieszyć się każdym dniem. Warto z tego spektaklu zacytować jeszcze jedno zdanie: „ Szanuj zdrowie jakie masz, bo o różne bzdury dbasz”.
W spotkaniu tym udział wzięli uczniowie  klasy 2d (integracyjnej)   ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zespole Szkól Nr 1 w Kętrzynie. Natomiast publicznością tego dnia były dzieci z przedszkola „Kluczyk” w Kętrzynie oraz dzieci 6-letnie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kętrzynie, a także opiekunowie i wychowawcy.
Spotkanie odbyło się w atmosferze zaciekawienia oraz szczerego zaangażowania zarówno ze strony uczniów  występujących na scenie oraz dzieci oglądających spektakl. Tego dnia nastrój w Bibliotece  był radosny, a na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali cukierki. Dzieci z Biblioteki wyszły uśmiechnięte i pełne przyjaznych wrażeń z obejrzanego spektaklu.

image001 image002 image003 image004 image005image006 image007 image008 image009