image02219.05.2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyły się uroczyste obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza. Gospodarzem uroczystości był Przewodniczący Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego SBP w Olsztynie Pan Krzysztof Dąbkowski. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Pan Andrzej Marcinkiewicz, Honorowy Patron uroczystości burmistrz Miasta Kętrzyn Pan Krzysztof Hećman, zastępca burmistrza Miasta Kętrzyn Pan Damian Nietrzeba, wicedyrektor Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Pan Robert Szewczyk oraz wielu przybyłych gości – bibliotekarzy województwa warmińsko-mazurskiego, jak również licznie przybyłych mieszkańców miasta. Obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza stały się okazją do wręczenia statuetki Wojewódzkiego Bibliotekarza Roku – laureatem roku 2014 został dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie Pan Witold Gagacki. Po wzruszeniach i emocjach związanych z przyznaniem nagrody wysłuchaliśmy wykładu Pani dr hab. Prof. UWM Zoi Jaroszewicz-Pieresławcew pod tytułem: „Rola bibliotek i bibliotekarzy w społeczności lokalnej”. Uroczystość uświetniły mini-koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kętrzynie oraz zespół „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierownictwem Pani Doroty Gwardy.

image028image034image036image040image043image045image047image049image053image061image063image067image072image075