SAM_9516-Small-150x150Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2 [LOŻA] zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Akryl i akwarela” Ryszarda Przespolewskiego. Wernisaż odbędzie się 28 maja 2015 r. [czwartek] o godzinie 17.00 w budynku MBP Filia nr 2 [LOŻA].

Ryszard Przespolewski, Kętrzynianin, pracownik Urzędu Miasta. Z wykształcenia jest geodetą, dlatego kreślenie i rysowanie map było jego codziennym zajęciem. Pierwsze szkice ołówkiem i rysunki powstały w 2005 r., z czasem zainteresował się techniką akwarelową i akrylem. Jest samoukiem, ale niewątpliwie, to wykształcenie geodezyjne dało podstawy do uzyskania precyzji jego prac – co może w malarstwie nie jest zaletą, ale ułatwia uzyskanie dokładności w rysunku – jak twierdzi sam autor. Tematyka prac jest różnorodna; przyroda, zabytki architektury, portret. Dotychczasowe rysunki malowane były „do szuflady”. To pierwsza wystawa autorstwa Ryszarda Przespolewskiego.

Wystawę będzie można oglądać do 16 czerwca 2015 r. w budynku MBP Filia nr 2 [LOŻA].

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.