plphoto.comMiejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2 w Kętrzynie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wernisaż wystawy pt. „Chasydzi”. Wernisaż odbędzie się 23 kwietnia 2015 roku [czwartek] o godzinie 17.00 w budynku MBP filia nr 2 [LOŻA].

Projekt jest efektem pracy trzech fotografików:
Adama Bębenisty, Piotra Hejke i Marka Konarskiego.

Fotografie są spojrzeniem na ortodoksyjną stronę społeczności żydowskiej, nie okiem znawcy, etnografa, historyka etc. pokazują Chasydów okiem zwykłego człowieka, któremu ta kultura jest obca, znana tylko z opracowań. Okiem artysty, postrzegającego obraz jako kompozycję, ekspresję. Obserwującego człowieka przez pryzmat portretu, koloryt kultury, pokazując jako dynamikę zdjęcia. Cykl ten, nie jest zwykłą rejestracją zdarzeń. To kreacja fotograficzna wywołana wskutek doznań na zasadzie różnic kulturowych. Portrety, życie codzienne, stroje, taniec i śpiew.

Autorzy zdjęć zaszczycą nas swoją obecnością na wernisażu.

Wystawę będzie można oglądać do 27 maja 2015 roku.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.