dewey-wielki-kot-w-malym-miescie-b-iext6968049Spotkaniem 30 stycznia 2015 kętrzyńskiego DKK rozpoczęliśmy 7 rok działalności – stąd jakże piękny tort powitał tego dnia klubowiczów. Zebraliśmy się by omawiać książkę o kocie. Na pewno świetna książka dla miłośników koteczków wszelkiej maści. Czy zainteresuje kogoś kto uważa że „w końcu to tylko kot” – okazało się, że nie bardzo i gdyby to nie była propozycja klubowa to by po nią nie sięgnęli. Dewey był malutkim kociakiem, gdy ktoś wyrzucił go ze swojego życia. Zrobił to w dość okrutny sposób, bo w bardzo mroźny wieczór wrzucił go do skrytki na książki w miejscowej bibliotece. Kociak marzł całą noc, lecz rankiem nadszedł ratunek. Pracownicy biblioteki „zaadoptowali” malucha, a ten w niesamowity sposób odwdzięczał się za pomoc każdego dnia.Książka opowiada nie tylko o codziennych przeżyciach rudego Dewey’a. Pokazuje nam także, jak zwyczajne przecież zwierzę może odmienić losy setek – jeśli nie tysięcy – mieszkańców. Mowa tu nie tylko o mieszkańcach niewielkiego Spencer w stanie Iowa, ale także o całych Stanach Zjednoczonych, a także i miłośnikach Dewey’a z całego świata.

image002image010image012image017