MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA PO REMONCIE
– FOTORELACJA Z OTWARCIA

Po długim okresie oczekiwania możemy wreszcie zaprosić czytelników i wszystkich mieszkańców miasta do wyremontowanych pomieszczeń biblioteki na zamku. Remont został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z budżetu państwa oraz MBP w Kętrzynie w zakresie realizacji zadania: „Remont
i wyposażenie siedziby MBP w Kętrzynie” w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA+ PRIORYTET „BIBLIOTEKA+ INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK”
Otwarcie biblioteki po remoncie miało miejsce 25 lipca o godz.10.00
Zaproszeni goście zebrali się w pomieszczeniu Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, która jest obecnie dumą i wizytówka naszej biblioteki. Uroczystość otwarcia zaszczyciło grono znakomitych gości, których powitał dyrektor biblioteki Witold Gagacki. Podczas uroczystości głos zabrali burmistrz Miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Słoma, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie i jednocześnie przewodniczący Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Piotr Sułkowski, wicestarosta kętrzyński Zbigniew Nowak i wiele innych osób.
Swoją obecnością zaszczycili nas radni miejscy i powiatowi, dyrektorzy szkół, przedszkoli, placówek kultury z miasta i województwa, prezesi i przedstawiciele spółek miejskich, przedstawiciele: Centrum Szkolenia Straży Granicznej i Warmińsko Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk. Dariusz Lutyński i ppłk Iwona Łatunowicz, przedstawiciele duchowieństwa: ks. kan dr Kazimierz Żuchowski i ks. dr Zygmunt Klimczuk. Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie, który w myśl podpisanego porozumienia nosi zaszczytne miano „Przyjaciela Naukowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie reprezentowali: dr hab. prof. Jan Gancewski, dr hab. Prof. Krzysztof Szatrawski, dr hab. Prof. Marzena Świgoń oraz dyrektor biblioteki uniwersyteckiej dr Danuta Konieczna.
Warto wspomnieć, że w myśl podpisanej przez rektora UW-M Ryszarda Góreckiego dyrektora MBP Witolda Gagackiego umowy o wzajemnej współpracy odbyło się już wiele spotkań z kętrzyńska młodzieżą na tematy naukowe i społeczne.

Jednym z punktów programu otwarcia był wykład dr hab. prof. Marzeny Świgoń, pracownika naukowego UW-M w Olsztynie pt: „Rola bibliotek w XXI wieku w miejscowościach do 30 tys. Mieszkańców”. Miłym dopełnieniem oficjalnej części otwarcia biblioteki był mini koncert kwartetu smyczkowego „Avista” – złożonego z muzyków Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zapowiedziany przez dyrektora naczelnego filharmonii pana Piotra Sułkowskiego.

Poniżej przedstawiamy krótką relację fotograficzną z uroczystości otwarcia biblioteki po remoncie i już dziś zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów i pełnej oferty edukacyjno-kulturalnej biblioteki.