Od 19 do 31 marca w Czytelni dla Dorosłych im. Arno Holza będzie prezentowana wystawa „Literatura polska w przekładach na języki obce”.Wystawa ma charakter przekrojowy i prezentuje wybór książek (proza, poezja, non fiction, literatura dziecięca), które ukazały się w latach 1998-2013 dzięki wsparciu Programu Translatorskiego Poland.

Program Translatorski Poland został utworzony przez Instytut Książki, by wspierać polską literaturę w przekładach i czynić ją bardziej widoczną na zagranicznych rynkach książki.Do tej pory dzięki niemy zostało przetłumaczonych i ukazało się ponad 1600 książek polskich autorów. Ich liczba cały czas rośnie. Do autorów najczęściej tłumaczonych należą oczywiście klasycy (Miłosz, Herbert, Gombrowicz, Kapuściński) oraz najchętniej czytani w Polsce współcześni pisarze (Tokarczuk, Stasiuk).

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.