Anatolij Gajstruk20 lutego 2014 roku o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 2 (LOŻA) odbędzie się wernisaż wystawy prac  Anatolija Gajstruka – uzdolnionego 17-letniego artysty ukraińskiego. Wystawa zatytułowana „Skrzyżowania”, poprzez różne techniki malarstwa, grafiki i artystycznych tekstyliów, obrazuje najbardziej wyraźne podobieństwa w historii i kulturze narodów ukraińskiego i polskiego.

Anatolij Gaistruk urodził  się w 1996 r. Już od 6 roku życia uczęszczał do Młodzieżowego Centrum Kultury „Kolory Ukrainy „. Kształci się pod okiem profesjonalnych malarzy Ołeny Kizimowoj, Swietłany Teletś, Ireny Popenko, Ołeksandra Rożkowa. Jest laureatem Międzynarodowego Akademickiego Rankingu „Złota fortuna” ( 2010), laureatem Nagrody Rady Ministrów Ukrainy dla młodzieży za szczególne osiągnięcia w roku 2012. Jest zwycięzcą obwodowego konkursu „Młody człowiek roku – 2012” w kategorii „Odkrycie roku w dziedzinie kultury i sztuki”. Jest założycielem dziecięco-młodzieżowego ruchu „Art terapia”, w ramach którego organizuje i przeprowadza dla dzieci i młodzieży kursy mistrzowskie z elementami spontanicznego rysowania i tkactwa.

Prace Anatolija Gajstruka pt. „Skrzyżowania” będzie można oglądać od 20 lutego do 4 kwietnia 2014 roku.

Serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż i wystawę!