SAM_9516-SmallMiejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2 w Kętrzynie ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na wernisaż wystawy prac Alicji Miazgi i Teresy Kosman pt. „Malowane wspomnieniami”.  Otwarcie wystawy odbędzie się 12 grudnia 2013 r. o godzinie 17.00.

Teresa Kosman, nauczyciel akademicki, pedagog, malarz amator. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Olsztynie na kierunku Wychowanie Plastyczne. W 1974 r. otrzymała tytuł magistra pedagogiki Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, a w 1983 r. tytuł doktora nauk humanistycznych w Instytucie Pedagogiki tejże uczelni. Obecnie jest  na emeryturze. Mieszka i tworzy w Olsztynie.

Maluje w technice pastelu, oleju i akrylu. Tematem jej prac są pejzaże, architektura, martwa natura oraz portret.

Alicja Miazga pochodzi z Lubelskiego i w Lublinie, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej zdobyła dyplom magistra historii. Od 1978 roku mieszka w Olsztynie, gdzie swoje zainteresowania artystyczne realizowała w chórze Collegium Baccalarum, z którym jeździ po kraju i świecie zdobywając liczne nagrody.

Tajniki malarstwa poznawała w różnych miejscach, począwszy od koła plastycznego „Paleta” przy GOK w Dywitach, gdzie zaprosiła ją koleżanka. Należy do Klubu Plastyków Amatorów „Sąsiedzi” oraz uczęszcza na Uniwersytet Trzeciego Wieku i tam maluje pod czujnym okiem Tadeusza Brzeskiego.

W jej twórczości dominuje malarstwo akwarelowe i olejne.