Dnia 14 marca o godz 17.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej (w Loży) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy grafik studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego Barbary Rec i Macieja Baranowskiego.Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor biblioteki Witold Gagacki.

Barbara Rec przygodę związaną ze sztuką rozpoczęła we wczesnym dzieciństwie. Pasja zgłębiania wiedzy z zakresu historii sztuki stała się podstawą do różnorodnych zainteresowań artystki tj. : sztuka linorytu, malarstwo, fotografia, design oraz projektowanie form użytkowych.  Maciej Baranowski, wychowany w „Duchu sztuki” zaszczepionym w nim przez rodziców. Z biegiem czasu nowe doświadczenia wzbogaciły zainteresowanie artysty grafiką warsztatową, fotografią, designem form użytkowych oraz architekturą.

Autorzy wystawy nie mogli uczestniczyć w wernisażu ale godnie reprezentowali ich rodzice Macieja Baranowskiego Dorota i Jerzy Baranowscy.

Serdecznie dziękujemy naszym czytelnikom i zaproszonym gościom za udział w wernisażu.Wystawę można oglądać do 8 kwietnia. Zapraszamy.

SAM_1630SAM_1638SAM_1635SAM_1634SAM_1641SAM_1640SAM_1639SAM_1648SAM_1645