25 marca 2012 w kinie „Gwiazda” odbyło się inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Kętrzyńskim Centrum Kultury.
Mieliśmy tego dnia okazję zetknąć się z filmową wersją książki, która zwycięsko wyszła z próby czasu mimo, że powstała ponad 160 lat temu, czyli „Trzema muszkieterami” Aleksandra Dumasa.
W niedzielę zobaczyliśmy filmową wizję tej książki – Paula W.S. Andersona, który zadbał aby jak to u niego – było głośno i wybuchowo.
Ile literackiego oryginału można w niej zobaczyć – mogli ocenić widzowie szczelnie wypełniający widownię kina, mimo wczesnej pory i zmiany czasu zimowego na letni.
Następne, organizacyjne spotkanie z przyszłymi „klubowiczami”, podczas którego podzielimy się na grupy wiekowe i ustalimy repertuar, odbędzie się 25 kwietnia (środa) o godz. 15:00 w Zamku, w czytelni dla dzieci. Wszyscy chętni mile widziani.